Superhrdinové ? Někteří zůstávají

Superhrdinové ? Někteří zůstávají

Koncert superhrdinů….Čtvrt roku příprav vyvrcholilo v sobotu 7. března ve Společenském sále Kongresového centra Praha. Všichni, jak vedení, tak dirigent i hráči z orchestru měli před tímto koncertem respekt. A nutno říct, že byl oprávněný. Na program se podařilo shromáždit ty největší perly filmovo-hudebního světa. V některých momentech příprav a vyjednávání jsme byli ohromeni tím, co nakonec na programu bude. Elfmanův Batman (1989), Ottmanův Superman Returns (2006), Silvestriho Judge Dredd (1995) nebo spolupráce Hanse Zimmera a Jamese Newton Howarda v Dark Knight a mnohé další unikátní skladby.
Nutno říci, že se náročná příprava vyplatila. Z našeho pohledu a i podle reakcí Vás, diváků a fanoušků, se orchestr na podiu Společenského sálu vyjímal velmi dobře a celá scéna tomuto žánru dobře sedla. Naším cílem bylo nejen hudebně, ale i vizuálně podpořit atmosféru a dojem z vystoupení. Z Vašich řad nyní proudí kladné ohlasy a nadšené reakce, které nás ženou dál. Děkujeme!
Zároveň nás těší Váš zájem o další koncert, který je chystaný na 2. května a který bude věnovaný zejména Pánu Prstenů, science fiction a superhrdinům. Pod tímto trojlístkem jsme se rozhodli shrnout to nejlepší z posledních velkých koncertů a poctít tak jubilejní 10. sezonu orchestru. Těšit se tak můžete na 50 minutový výběr ze Společenstva Prstenu a taktéž na tituly, které zazněly na podzimním koncertě v Rudolfinu. Přinést Vám chceme zejména závěrečnou skladbu posledního dílu trilogie Matrix s podtitulem Revolutions, jenže nese název Neodammerung. Dále se na programu objeví některé tituly ze Star Wars. A samozřejmě zařadíme i některé superhrdinské titulyPřesnější program postupně zveřejníme na stránce koncertu.

————————————————————————————————————————————————-

A co orchestr čeká v nejbližší době ? Dva následující koncerty – v kině Lucerna a v Měšťanské Besedě Plzeň – se ponesou ve znamení velkých premiér. Pro pražský koncert jsme připravili velmi žádaného Forresta Gumpa. Tklivou melodii s výrazným klavírem bude v kině Lucerna hrát Radim Linhart, kterého můžete před koncertem slyšet v kavárně Lucerna nechat si od něj zahrát na přání některou z 3500 skladeb. Ty totiž světový rekordman nosí v hlavě.
Koncert v kině Lucerna toho ale přinese mnohem více. Sledujte program na stránce koncertu. Namátkově se můžete těšit na bondovky, Chicago, muzikál Wicked a mnohem více.
Plzeňští fanoušci, podobně jako loňský rok, budou moci slyšet opět premiérově jeden titul. Tentokrát z pera Hanse Zimmera a pro tento koncert  jsme vybrali skladbu Time z filmu Inception.

————————————————————————————————————————————————

Závěrem nás velmi potěšující ohlas ze strany brazilského smyčcového souboru The Brazilian Tropical Violins, který k nám přišel tento týden. Na vřelém přivítání tohoto velmi mladého, ale neméně energického tělesa nám velmi záleželo. Zorganizovali jsme tedy koncert k příležitosti jejich vystoupení. Fotografie z něj si můžete prohlédnout v galerii.
Část emailu adresovaná našemu produkčnímu Martinu Vinšovi:

Dear Mr. Martin Vins,

First of all I would like to thank you for your warm welcome when we met in Prague on January 17th in the concert of The Prague Film Orchestra and The Brazilian Tropical Violins –  What a special night! The Maestro was simply Superb with his leadership, full of enthusiasm, energy and charisma!

I am completely sure that the kids will never forget the experience of playing with the Orchestra. They are still delighted with the amazing opportunity they had to be in Prague, a place full of history, art and music.

We come from a young country and its idiosyncrasies and we do believe that the example of organization and commitment they saw in your Team will be crucial for their future achievements, so thank you and congratulations for your Team and your Beautiful City!