Sezónní novinky

Vážení diváci,
od podzimu, kdy se ve zdejším orchestrálním blogu objevil poslední příspěvek, už uplynulo hodně vody a zazněla spousta tónů, harmonií a melodií.
Nyní je opět ideální čas zrekapitulovat, co orchestr v nejbližší době čeká a co se v něm aktuálně děje – aktualitami průběžně plníme i orchestrální Facebook, kde nás už sledují více než 4000 z Vás. Děkujeme!
Druhá polovina sezony už se nám velice hezky rozjela a tak musíme udržovat i krok tady. Pojďme si, projít nejdůležitější události následujících měsíců:

DUBEN
2.4.Měšťanská Beseda, Plzeň – Do Plzně se za Vámi vydáváme již čtvrtým rokem a ani tentokrát nebude chybět program těch nejvýznamnějších filmových skladeb a narozdíl od minulých ročníků, kdy se možná některé skladby opakovaly, tentokrát  to bude jedna premiéra vedle druhé. Těšit se tak můžete na novou suitu z Mission: Impossible, úvodní téma z Shawshank Redemption, závěrečné titulky Cast Away (Trosečník), orchestrální jízdu v podobě Ice Age, satirickou suitu z Mouse Hunt, skladbu Gravel Road z The Village s houslovým sólem, které provede Alexander Hledík. Dále se zde zazní například pochod American Patrol nebo swingová klasika Moonlight Serenade, kterou už v meziválečném období napsal Glenn Miller. Na programu toho je samozřejmě mnohem víc.
Vstupenky můžete rezerovat online na stránkách Měšťanské Besedy a na Plzeňské vstupence.


7.4.Obecní dům, Nymburk  V mezičase mezi koncerty orchestru můžete navštívit vystoupení našeho smyčcového kvarteta. V první polovině měsíce to bude zahájení festivalu Bohuslava Matěje Černohorského v Obecním domě v Nymburce. V programu zařadíme vyvážený výběr klasiky a populárních písní  a samozřejmě filmových melodií, mezi které se řadí Moon River, Lord of the Rings, Sherlock Holmes – filmový i seriálový, Mission: Impossible a mnohé další. Neopomeňme, že premiéru zde bude mít i skladba napsaná Radimem Linhart s názvem „Primavera Nymburghense“.
Vstupenky můžete zakoupit na tradičních předprodejních místech.


9.4.Cross Club, Praha – Vystoupení s názvem Klasika bez kvádra v pražském Cross Clubu si už našla oblibu u mnoha z vás. Naše smyčcové kvarteto Vám i tentokrát přinese i nové skladby, které soustavně do svého repertoáru zařazuje. Vstup je tradičně zdarma. Koncert začíná od 20 hodin.


29.4.Laser Show Hall Bobycentrum Brno – Původním záměrem bylo věnovat tento koncert víceméně jen výběru ze symfonie Pána Prstenů: Společenstva Prstenu. Postupem času se nám ale program rozrostl natolik, že jej protne nejen sci-fi tématika zastoupená triem Star Wars VII: Force Awakens, Star Gate a Star Trek, ale také suitou z Inception, upírskou jízdou Van Helsing a vzdáme hold vojákům při Hymn to the Fallen. V hledišti už zbývá posledních pár míst. Rozhodně si nenechte tento brněnský velkolepý koncert ujít!


KVĚTEN
21.5.Koncert na přání – V kině Lucerna pro Vás opět připravujeme koncert, jehož program můžete ovlivnit. Tři tituly jsme Vám už odtajnili. Hlasování ještě spuštěno nebylo, ovšem vstupenky už rezervovat a zakoupit můžete a to standartně online v kině Lucerna  nebo telefonicky u paní Koryntové na číslech 731 172 038 a 605 218 387 či online na stránce koncertu přes náš formulář.


27.5.Novoměstská radnice, PrahaReprezentační trojkoncert, který jsme se pro Vás rozhodli uspořádat v sobě ponese představení tří ansámblů vycházejích z velkého orchestru a to sólového klavíristy Radima Linharta, koncertního dua Radim Linhart & Arnold Smrtka a smyčcového kvarteta PFO. Tři koncerty během jednoho večera v krásném sále Novoměstské radnice v Praze.
Vstupenky rezervujte online nebo telefonicky na výše uvedených číslech.


Jak je vidno, příležitostí vidět nás a hlavně slyšet je opravdu hodně. Těšíme se na Vás na kterémkoliv z našich vystoupení.

Váš Pražský filmový orchestr

6.7.2017
 

Comments are closed.