Sezóna vrcholí!

Ano, takřka 10 měsíční pouť s čerstvými i déle nehranými kusy filmové hudby se opět chýlí ke svému konci. Navštivili jsme i nová města (Kutná Hora a Olomouc) a rádi jsme se po roce opět vrátili do Plzně.
Pojďme si tedy připomenout co orchestr a Vás, naše vážené diváky a posluchače, čeká v nejužším závěru a zároveň i v pomalu se blížící se sezoně příští. Nebyli bychom to my, kdyby toho nebylo opět opravdu hodně.
Začněme s tím nejaktuálnějším, což je bezesporu koncert 21. května od 19.00 v Kongresovém centru Praha. Toto vystoupení jsme tentokrát zasvětili, podobně jako předchozí jarní koncert, rovnou 3 významným skladatelům – Jamesi Hornerovi, Johnu Williamsovi a Davidu Arnoldovi.
Každý z nich bude na koncertě zastoupen svým nejvýznamnějším dílem, popř. díly.

James Horner a jeho dojemné i monumentální melodie zaujmou většinu programu a to mj. také proto, abychom uctili památku i dílo vyjímečného skladatele. James Horner tragicky zahynul loni v červnu.
Z jeho díla vybíráme soundtrackovou suitu pro Titanic se sólovým zpěvem sopranistky Barbory Řeháčkové. Dále také nesmí chybět premiérový Avatar, plný dramatických i  jemných pasáží. Oba filmy režiséra Jamese Camerona se dlouhodobě držely na předních pozicích mezi nejdražšími na světě.
V dalším skladbách zavítáme i na Měsíc v Apollu 13 anebo mezi skotský válečný var v čele s Melem Gibsonem v hlavním tématu Braveheart.
James Horner vždy dokázal filmovou vizi režiséra povznést a v divákovi hudbou vyvolat silnou emoci a také proto patřil a stále patří mezi nejoblíbenější filmové hudební skladatele.

Dalším silně zastoupeným je sám velikán filmové hudby, sir John Williams. U něj, jak je naší tradicí, zařazujeme samozřejmě Star Wars. Za účasti sboru, který nás doplní téměř ve všech skladbách koncertu, uslyšíte Duel of the Fates z Epizody I: Skrytá Hrozba.
Zejména ale věříme, že oceníte soundtrackový výběr z první návštěvy Jurského Parku. Dílo s neodmyslitelnými přívlastky dojemné a zároveň mohutné. Oproti minulým provedením i uslyšíte unikátně obohacenou sborovým zpěvem.
Trojici a koncertní program samotný završí opět suita Davida Arnolda ke Dni Nezávislosti. Skladbu vybíráme nejen díky divácké atraktivitě, ale také kvůli její aktuálnosti vzhledem k blížící se premiéře pokračování.

Po vskutku nabitém programu velkého koncertu tu máme další neméně očekávanou událost – vracíme se do Brna!

Po více než dvou letech opět zavítáme do Besedního domu a to 11. června od 19 hodin.
Patřičně se na to těšíme a připravujeme. Svým hlasováním, na jehož základě vzniká druhá polovina koncertu jste nám připravili zajímavou výzvu – jmenujme za všechny například Forrest Gump, Schindlerův seznam nebo E.T: Adventures on Earth.

Vstupenky na tento koncert rychle mizí, zachytit je můžete na stránce koncertu nebo klasicky na číslech 731 172 038 a 605 218 387.

Pojďme nahlédnout i do blízké budoucnosti následující sezony. Přestože všechny koncerty nemáme na stránkách v tuto chvíli ještě zveřejněné, opět chceme zvýšit naši pomyslnou laťku a zároveň chceme, aby si každý z Vás přišel na své.
Sezonu tedy neodstartujeme ničím menším než je koncert Pána Prstenů 29. října. Hudba Howarda Shorea pro celou trilogii je nezaměnitelná a i u Vás vzbuzuje silný ohlas. My věříme, že i na tomto koncertě budeme moci ve spolupráci s pěveckými sbory představit další, dosud nehrané části. Druhou část vystoupení opět tématicky naladíme do některého z oblíbených titulů či žánrů.

Krátce po zahájení sezony zavítáme opět do Kutné Hory a to v sobotu 12. listopadu od 19 hodin. Vystoupení nebude ledajakým koncertem. PFO do divadla přijíždí při příležitosti výročí 83. let od otevření Tylova divadla.
Program tedy opět doslova nabijeme oblíbenými skladbami menšího i většího formátu a neopomeneme přivézt i premiéru. Čeho ? To se nechte překvapit.

Do zažší budoucnosti ještě tolik nevidíme, protože se držíme přítomnosti, ale ve zkratce se na nás budeme moci těšit:

  • 4. prosince při velkém předvánočním koncertě v KC Praha
  • 10. prosince opět v Divadle Aréna Bratislava
  • 3. advetní neděli 18. prosince také v kině Lucerna v Praze
26.4.2016
 

Comments are closed.