Sci-fi za námi, Vánoce za dveřmi!

Sotva jsme si stihli uvědomit, že pravděpodobně největší koncert sezony – listopadové sci-fi – je za námi, už se blíží další velmi rozsáhlé vystoupení. Ještě jednou bychom rádi poděkovali celému přítomnému obecenstvu za úžasnou atmosféru v Rudolfinu. Věříme, že jste si všichni koncert užili stejně jako my. Hrálo se nám naprosto skvěle a to zejména díky Vám!

Tento koncert vyvolal u Vás, našich diváků, velký ohlas a mnoho z Vás se také zvídavě ptalo po dalších vystoupeních. Možná se mohlo zdát, že jsme první polovinu sezony příliš nekoncertovali. Důvodem byly mimořádné projekty, do kterých se orchestr zapojil.
Dost možná jste nás zaregistrovali ve videoklipu z flashmobu, který jsme spolu s Azerbaijan Student Network vytvořili na Náměstí Republiky během září. Tento videoklip reprezentuje kulturní most mezi těmito dvěma státy. Zároveň také vznikl ke dni hudby a bude do příštího roku propagovat mezinárodní Baku Games 2015. Videoklip můžete zhlédnout níže:


Dalším významným krokem bylo navázání partnerství po našem vystoupení při gala-openingu nového sídla Rádia Classic, na kterém jsme se podíleli v říjnu. Nyní budete mít šanci o nás slyšet i na této pražské rádiové stanici.


Jak je zmíněno v titulku, nyní je orchestr v plných přípravách na velký předvánoční koncert v Rudolfinu, který bude zejména ve znamení sólistů a sborů ve všech populárně filmových melodiích, které symbolizují Vánoce – Polar Express, Harry Potter, White Christmas a velmi oblíbené skladby ze Sám Doma.
Tentokrát nás svou návštěvou poctí Felix Slováček starší, který se představí sólově s doprovodem orchestru ve skladbách  Tenkrát na Západě skladdatele Ennia Morricone, dále ve skladbě z filmu Kmotr – Speak Softly Love, dále v české filmové klasice Cirkus Humberto.
Koncert plný známých melodií svým sólovým výkonem doplní jeho syn Felix Slováček mladší (sópran saxofon) ve ve skladbách Amorada, Píseň slavíka a ve starším filmovém kousku Tajuplný Ostrov.
Třetím sólistou, který na předvánoční koncert zavítá bude Miroslav Ambroš, který se představí v houslovém sólu ve skladbách ze Schindlerova seznamu.

25.11.2014
 

Comments are closed.