S PFO v Plzni do vesmíru

S PFO v Plzni do vesmíru

První tři tituly na koncert na HAMU v říjnu již byly oznámeny zde, ale dnes se chci s vámi podělit o první tři oficiální tituly, které vám přivezeme do Plzně 10.11.2019. Koncert v Plzni je pro nás vždy velká pocta a radost a vždy se snažíme vybrat skvělé tituly a zařadit aspoň jednu premiéru.

Tentokrát s sebou již po druhé bereme do Měšťanské besedy i dva sbory – Canti di Praga (sbormistr: Jan Svejkovský) a Pražský filmový sbor (sbormistrně: Kamila Tůmová), se kterými pro vás zase chystáme skutečně dobré pecky.


Hudba z prvního nového Star Treku patří již nějakou dobu do našeho repertoáru a vždy se na to těšíme. Je to vždy moc pěkná jízda s romantickým sólem lesního rohu na začátku a s pořádným symfonickým metalem na konci.


Jelikož jsme v orchestru sami velcí geekové do seriálů a filmů, tak když jsme před lety konečně sehnali hudbu k filmu Stargate, tak jsme byli velice nadšeni. Již jsme ji několikrát hráli a vždy publikum bylo nadšeno. Mnoho z vás projevilo zájem si zase tuto již dnes klasiku poslechnout znovu, takže je jasné, že vám musíme vyhovět.

Den nezávislosti (Independence Day) je film, ke kterému se s radostí často vracím a ještě stále se mi nepřekoukal. Hudba Davida Arnolda dokonale podpořila tento velice zábavný film v krásném spojení akční hudby s romantickými motivy a do toho americký militantní styl hudby. „End Credits“ patří k náročnějším skladbám v našem repertoiru, ale vždy si to velice rádi zahrajeme. Ten moment, kdy zazní bitevní hudba s vysokými lesními rohy nebo pikola s malým bubínkem, když si ve filmu uvědomili, jak konečně vyhrát nad mimozemšťany, stojí za to a to celé zakončené epickým finále. Rozhodně se máte na co těšit.


Více informací a vstupenky ZDE

Korektura: Monika Ungrová