Star Wars & Hans Zimmer

Vážení diváci,
s plným nasazením jsme se pustili do nové sezony, mylně označené jako 12., resp. abychom to uvedli na pravou míru, sezona je v pořadí 11. a rok existence orchestru je 12. Občas ani nestíháme sledovat, jak rychle sezona plyne. Úvodní dvě představení – 10.10. v Kutné Hoře a 18.10. v kině Lucerna dopadla nad naše očekávání. Zejmena nás velmi potěšil vstřícný ohlas dvou nových premiér skladeb. Věříme, že Vás minimálně stejně jako nás baví jak titulní melodie filmu „Četník se žení“, tak první filmové adaptace Moulin Rouge z roku 1953, které pro nás obě připravil náš hlavní aranžér Radim Linhart.
První jmenovanou si i se zbývajícím programem v Kutné Hoře můžete připomenout ze záznamu živého přenosu, který jsme odtud poprvé vyzkoušeli.
1. polovina: http://mixlr.com/martinvins/showreel/prague-film-orchestra-kutna-hora-10102015-12/
2.polovina: http://mixlr.com/martinvins/showreel/prague-film-orchestra-kutna-hora-10102015-22/

Během prvních dvou měsíců jsme také uskutečnili 2 vystoupení v divadelním a tanečním sále Na Marjánce, kam Vás zveme i nadále. Nejbližší vystoupení se koná 26. listopadu, kdy vystoupí houslové duo Michaela Štrausová se svým otcem Ivanem Štrausem. Posléze sem můžete zavítat 10. prosince, kdy vystoupí opět swingová kapela Kocour v notách.
Využít můžete také skvělé příležitosti pro posezení s přáteli a oslavení příchodu nového roku. Silvestrovský večer „Na Marjánce“ v doprovodu hudby 50., 60. a 70. let poběží od 20 hodin cca do 1. hodiny ranní.

Nyní zpět k vystoupením orchestru. Už zítra nás totiž čeká dlouho očekáváné a neméně dlouho připravované vystoupení, při kterém Vás vezmeme na hudební pouť všemi episodami Star Wars a hudební představivostí nejpokrokovějšího skladatele současné filmové hudby Hanse Zimmera. Na tomto koncertě proti němu tedy trochu, nutno říct, kontroverzně, stavíme nejrozsáhlejší dílo Johna Williamse. O faktu, že nás baví tyto hudební mety a témata, vás asi nemusíme dlouze přesvdědčovat. Naším cílem je, aby si oba tábory přišly na své a to, věříme, program splňuje.
Velmi nás těší i váš enormní zájem o generální zkoušku právě u tohoto koncertu. Zatímco například u koncertu Superhrdinů jsme zaznamenali kolem 170 návštěvníků, tentokrát je vás bezmála 400. Váš zájem byl a je pro nás hnacím motorem a impulzem chystat nová vystoupení, proto jsme už v předstihu zveřejnili reprízu, která se bude kona 12. března 2016 opět ve Společenském sále KC Praha. I když jsme původně zamýšleli věnovat tento koncert opět něčemu novému, své záměry jsme posunuli a věnovali tento termín repríze. Samozřejmostí je, že opět nabídneme nové tituly z obou stran, tedy jak z Hvězdných válek, tak z hudby Hanse Zimmera.
Možná jste se při poslechu některých skladeb zejména u Zimmerova díla pozastavili nad složením nástrojů, které vždy obohatí něčím specifickým. Za všechny můžeme jmenovat například skladbu Discombobulate z filmové adaptace Sherlocka Holmese.
Nechceme Vás ochudit o žádný dojem z industriální Anglie, které je hudebně vystižena naprosto fantasticky, tudíž jsme oslovili akordeonistu Karla Horňáka a cimbalistku Vlaďku Křenkovou. Ta se Vám představí hned v několika skladbách – suitě z Gladiatora, z Kung Fu Pandy, Sherlocku Holmesovi a ve skladbě Up Is Down třetího dílu Pirátů z Karibiku: Na konci světa.

A protože máme takového vzácného hosta, dovolím si o ní zmínit pár slov:

  • Narozena v roce 1991 v Novém Jičíně.
  • Absolventka Konzervatoře Pavla Josefa Vejvanovského v Kroměříži v oborech Hra na klavír(absolvovala 2012) a Hra na cimbál (absolvovala 2013),
  • Nyní studentka VŠE v Praze
  • Od r. 2012 soukromá lektorka hry na klavír a cimbál v Praze
  • Působí jako cimbalistka Cimbálové muzice Milana Broučka
  • Spolupracuje s Plzeňskou filharmonií na filmových projektech (Gladiator, The Lord Of The Rings)
  • Zakladatelka hudebně-lektorského portálu ChciLekci.cz

Věříme, že i tito nevídaní hudebníci budou pro poslech příjemným zpestřením a dokreslí tak atmosféru skladeb tak, jak má opravdu být. My si jejich spolupráce vážíme a velmi pravděpodobně se s nimi potkáte i na březnové repríze.

A na co se můžete v nadcházejích měsících těšit? V prosinci můžete navštívit předvánoční koncert v krásném prostředí divadla Na Vinohradech v Praze a v Redutě Olomouc, kam přivážíme výběr těch nejpoutavějších filmových skladeb – Star Wars, Pán Prstenů (medley), bondovky Casino Royale a GoldenEye, Mission: Impossible, Avengers a mnohé další. Navíc, jako bonus, můžete vedle velkého sálu Reduty v Mozartově salonku od 18 hodin vyzkoušet dvorního klavíristu Radima Linharta, rekordmana v paměťové hře na piano.

Informace o dalších koncertech očekávajte v blízkých dnech.
Těšíme se na Vás v sobotu v 17 hodin na generální zkoušce a od 19.30 na koncertě!

6.11.2015
 

Comments are closed.