Pop Symphony Orchestra

DATUM: 13.10.2018
ČAS: 20.00
SÁL: KC Babylon
MĚSTO: Brno, Česká republika

Vážení diváci,
velmi pravděpodobně jste již asi zaregistrovali, že kromě velkého orchestru PFO kolem něj působí ještě několik menších. Kromě smyčcového kvarteta a sexteta si svou premiérou prošli Smyčce PFO a samozřejmě také Pop Symphony Orchestra. Toto těleso s unikátní repertoárem na svou další příležitost po premiéře na plese Plzeňského kraje letos v únoru, teprve čeká.
Na obzoru je jedna zcela mimořádná, a to již 13. října 2018. Pop Symphony Orchestra totiž zahraje k tanci na galavečeru taneční soutěže ETDS European Tournament for Dancing Students, kde si kromě jejich hudby budete moci vychutnat i taneční výkony několika set tanečníků standardních a latinskoamerických tanců z celé Evropy.
Galavečer s koncertem Pop Symphony Orchestra proběhne v KC Babylon Brno. Ačkoliv tato soutěž ve standardních a latinskoamerických tancích probíhá dvakrát ročně v různých evropských městech, a to už několik desítek let, bude to teprve podruhé, kdy se tato jedinečná akce bude konat v České republice.

V čem je soutěž mimořádná?
Vyniká především svým hravým formátem a mnoha zábavnými detaily. Každý ročník má určité téma – letos jím budou filmy.
V minulých ročnících to byly například „Dancing Zoo“, „Dancing Submarine“, „Golden Twenties“, „High School“. Souběžně s taneční soutěží probíhá také kostýmová soutěž.

V čem bude mimořádný galavečer ETDS 13. října 2018?
Jedná se o jubilejní 60. ročník, téma bude Movie Night, a hlavně …k tanci bude hrát Pop Symphony Orchestra!

V repertoáru PSO, který se díky aranžérskému umu našeho dvorního aranžéra Radima Linharta, neustále rozšiřuje najdeme například téma z Harryho Pottera či Pána Prstenů v rytmu waltzu, Piráti z Karibiku jako tango, Mission: Impossible či Sedm statečných jako sambu a mnohé další.