Premiéry na HAMU

Premiéry na HAMU

Pražský filmový orchestr každým rokem přidává další skladby do svého repertoáru, který v tuto chvíli už má ve svém archivu přes 328 skladeb všeho druhu. Ani koncert na HAMU nebude výjimkou a přinese hned tři premiéry.

Já jsem velice znám tím, že jsem gamer, a za život jsem již hrál mnoho her, a to již od malička. Hra, která mě provází již od roku 2004 je World of Warcraft, která má úchvatný svět, jenž se může rovnat například Star Wars. World of Warcraft má dnes již ikonickou hudbu, která vás provází veškerým dobrodružstvím, jež podnikáte ve hře. Poslední rozšíření této hry byl datadisk Battle for Azeroth, ze kterého vám právě zahrajeme skladbu Freehold Battle Music, jež vás provází například v hlavním městě Aliance Boralus (Kirin Tor), kde sídlí královská flotila a rodina Proudmoore. Skladba má vtipný nádech, dokonale vystihující přístavní atmosféru.

Další premiérou bude skladba Jyn Erso & Hope Suite z filmu Star Wars: Rogue One. Mně osobně se hudba k tomuto filmu nevryla tolik do paměti tak jako hudba z ostatních filmů Star Wars, ale lze tam najít hezké skladby. Z Rogue One jsme již premiérovali na koncertě Star Wars těsně před premiérou Star Wars: Episode 7 – Last Jedi skladbu The Imperial Suite a Guardians of the Whills Suite. Skladba Jyn Erso & Hope Suite je věnována hlavní představitelce a začíná velmi hezkým duetem sólových houslí a cella, které krásně přechází do celého orchestru, jenž téma v několika proměnách zopakuje a krásně přejde na téma další. Rozhodně podpis skladatele Michaela Giacchina poznáte už podobností právě s jeho dle mého názoru skvělou partiturou k filmu Star Trek.

Třetí premiérou bude koncertní verze skladby Jedi Steps z filmu Star Wars: Episode VII – The Force Awakens od legendárního skladatele Johnna Williamse, který právě v tomto pokračování Star Wars ságy znovu přinesl ikonická témata, jež jsme vám již na několika koncertech představili. Název skladby vám tak může být z našeho repertoáru povědomý, jelikož jsme několikrát uvedli delší filmovou verzi Jedi Steps & Finale, která přechází z poslední scény plynule do závěrečných titulků. Koncertní verze Jedi Steps je však kratší a soustředí se pouze na témata a motivy jmenované skladby a staví na nich. Skladba rozhodně stojí za poslech a my se na ní skutečně moc těšíme.


Korektura: Monika Ungrová


Leave a Reply

Your email address will not be published.