Předvánoční koncert

DATUM: 04.12.2016
ČAS: 19.00
SÁL: Kongresové centrum
MĚSTO: Praha, Česká republika

Vážení diváci a fanoušci,
léto sice teprve postupně nabírá svou sílu a vše směřuje k zaslouženému letnímu relaxu. Ovšem to nebrání tomu, abychom představili další důležitý vrchol nadcházející sezony – tradiční předvánoční vystoupení. A podobně jako u koncertu Pána Prstenů a sci-fi, i tento zaujme své místo v příjemném prostředí Kongresového centra Praha, 4. prosince od 19.00.
A nutno říct, že letos nezůstane jen u jednoho. S tématickým programem, který vánoční čas připomene, nás uslyšíte i v Divadle Aréna Bratislava a těsně před Vánoci, 18. prosince od 19.30, ještě v kině Lucerna.
A protože opět chceme nabídnout tu nejkrásnější hudbu, těšit se můžete například na skladby z prvního dílu trilogie Sám Doma s geniálním rukopisem Johna Williamse, který k našim předvánočním koncertům neodmyslitelně patří. U stejného skladatele zůstaneme i při výběru skladeb ze snímků o kouzelníkovi Harry Potterovi.
Na pouť zamrzlou krajinou se svezeme s hudebním dílem Alana Silvestriho pro Polar Express, ikonou moderních vánočních pohádek. Ovšem nezůstane jen u pohádek, k vánoční hudbě patří písně jako White Chritmas, pro kterou přijala naše pozvání zpěvačka Barbora Řeháčková. Tu jste mohli slyšet sólově v Titanicu a Beautiful Mind, na koncertě věnovaném z velké části Jamesi Hornerovi.
Tuto skvělou sopranistku uslyšíte dále také titulní skladbě bondovky Skyfall, původně od zpěvačky Adele.
Na loňském koncertě jsme premiérovali orchestrální podobu koledy Hark! The Herald Angels Sing. Ta se na programu letos také objeví, společně s dalšími více či méně vánočními skladbami jako je David Song či Dreams Are My Reality, jež obě pochází od skladatele Vladimira Cosmy.
Program toho nabídne více, připravujeme pro Vás i vzácné premiéry. Rozhodně je na co se těšit.
Přijďte si užít v předvánoční atmosféře pestrý program v podání PFO a sborů!

Těšíme se na Vás!

SKLADBY NA PROGRAMU KONCERTU

Danny Elfman – Alice in Wonderland – Alice’s Theme

John Williams – Harry Potter – skladby budou upřesněny

John Williams – Home Alone

  • Star of Bethlehem
  • Somewhere in my memory

Alan Silvestri – Polar Express

Charles Wesley – Hark! The Herald Angels Sing

Vladimir Cosma – David’s Song

Vladimir Cosma – Dreams Are My Reality

Adele Adkins & Paul Epworth – Skyfall

Změna programu vyhrazena