Porce prázdninových novinek

Vážení fanoušci, diváci, posluchači,
s druhou polovinou prázdnin pro vás máme opět velkou porci novinek o dění kolem orchestru (a že toho není málo). Přinášíme nejdůležitější zprávy před začínající 11. sezonou!

Začněme trochu mediálně…. Tento týden o nás televizní stanici PRAHA TV (dřívější Metropol) vyšla krátká reportáž a pozvánka na, troufáme si říct, největší koncert filmové hudby této sezony v Praze, kterým bude sci-fi v Rudolfinu 7.listopadu. V pozvánce zmínil dirigent Jiří Korynta zlatý hřeb toho koncertu (napovíme, že je z filmu Matrix: Revolutions). Doporučujeme tedy pozorně poslouchat.

Další mediální novinkou je navázání na předešlé partnertsví se serverem Nafilmu.cz. Děkujeme vedení a redaktorům tohoto serveru, který pravidelně přináší velké množství novinek ze světa filmu. Na jejich stránkách v příští sezoně najdete fotoreporty a videa z proběhlých koncertů. V blízké době by se měl uskutečnit i podcast, kde se objeví i dirigent Jiří Korynta.

Nyní zpět k koncertům orchestru v nadcházející sezoně.
Před pár dny jsme zkompletovali program pro první koncert v kině Lucerna 12. října. Lucerna je pro nás už tradičním zahajovacím koncertem, na kterém přinášíme divákům a posluchačům vždy novinky, které v podstatě nemají šanci slyšet nikde jinde, rozhodně ne v orchestrálním podání. Tentokrát to bude například titulní melodie ze seriálového fenoménu Game of Thrones, Poslední Mohykán, kovbojkové stálice Old Shatterhand a velmi známé Big Country, skladba Cabaret ze stejnojmenného filmu. Neopomene ani českou seriálovou stálici Četnické Humoresky nebo naopak muzikálové hity jako Chicago, Porgy & Bess nebo Kdyby tisíc klarinetů.

A nyní máme i něco pro opravdové fajnšmekry. Měli byste chuť někdy někomu darovat známou skladbu skrze živou produkci? Nebo sami sobě nechat na přání zahrát populární či dokonce filmovou skladbu ? Neváhejte a přijďte si vybrat.
Před samotným zahájením otevíracího koncertu v kině Lucerna bude na klavír v kavárně Lucerna od 17.45 do 19 hodin  hrát Radim Linhart, rekordman v paměťové hře, který ve své hlavě nosí na 3500 titulů různých hudebních žánrů a může je rovnou interpretovat. Využijte této příležitosti a přejte si.

Významná inovace, kterou také zařazujeme do přehledu novinek je rezervace vstupenek. Zajisté jste si povšimli přívětivějšího systému, který usnaďnuje rezervaci nejen vám, ale i nám její zpracování. Průběžné aktualizace obsazenosti sálů s tím také souvisí. Chceme znát Vaše názory, takže pokud byste narazili na něco, co by Vám v tomto ohledu chybělo, neváhejte nám napsat na jakýkoliv kontakt. Děkujeme!

16.8.2014
 

Comments are closed.