PFO nahrává soundtrack k filmu AYLA

Ač nese náš orchestr přívlastek filmový, příležitost k nahrávání soundtracku k celovečernímu filmu se nám prozatím až na vyjímky „vyhýbala“.
Nicméně až doteď. Během posledních dvou měsíců jsme se připravovali a chystali k této, pro nás, jedinečné příležitosti.
Osloveni původem tureckým skladatelem a jazzmanem, žijícím v USA, Fahirem Atakoğlu,jsme přijali výzvu nahrát velice zajímavou hudbu ke snímku AYLA 

Nahrávání se uskutečnilo ve Dvořákově síni Rudolfina v neděli 25.6. a 6.8. a zúčastnili se ho naši houslisté, violisté, cellisté a kontrabasisté. Smyčce hrají v této hudbě nejdůležitější roli a věříme, že to na výsledku bude slyšet. Ranní i odpolední frekvence před nás v hudbě představily spoustu nálad, které budou film podkreslovat – od dojemných a jímavých až po velmi vážné a akční.
Hudební režie se první den zhostili autor hudby – Fahir Atakoglu, Radim Linhart, Tibor Engler, Martin Vinš a nahrávali pánové Oldřich Slezák a Ivan Zbíral.
Druhý den se nahrávaly zbývající skladby a také zcela nové, které v mezidobí vznikly. Zde se o hudební režii postaral Martin Vinš se Zdeňkou Koryntovou a výše zmíněnými mistry zvuku.

Níže si můžete prohlédnout několik fotografií zachycujících skvělou náladu, která oba dva dny panalova.

Trailer k filmu "Ayla: The Daughter of War"

6.8.2017
 

Comments are closed.