PF(O) 2015

Uzavíráme první polovinu sezony 2014/2015. Rok 2014 se nesl v orchestru ve znamení velkých výzev, ke kterým jsme se odhodlali. Ať už vzpomeňme třeba na velký koncert Pána Prstenů, na jeho reprízu, na sci-fi tituly, na spolupráci s osobnostmi šoubyznysu při otevírání nového sídla rádia Classic nebo na flashmob, který jsme spolu s Azerbaijan Student Network natáčeli v září.
První polovinu sezony pak završil vánoční koncert, na kterém jsme mohli uvést vzácné hosty, sólisty – pana Felixe Slováčka staršího a jeho syna Felixe, sólového houslistu Miroslava Ambroše a skvělé sbory a sbormistry – Dětský pěvecký sbor Svítání pod vedením Terezy Bystřické a Brněnský filharmonický sbor Beseda Brněnská a přidružený Dómský smíšený sbor se skvělými manželi Kolařovými, Petrem a Dagmar.

My bychom Vám, divákům, partnerům, příznivcům, rádi poděkovali za všechnu přízeň, kterou nám, věříme, zachováte i nadále a budete s chutí navštěvovat další vystoupení orchestru. A vězte, že jich v roce 2015 bude dost na to, abyste si mohli užít několik „podob PFO“.


Stejně jako filmová hudba podkresluje momentální dění na plátně, které se v mžiku může změnit, i my Vám chceme představit různé tváře – vážnou i hravou, epickou i dravou. Ovšem nejde jen o žánr hudby, ale i prostředí ve kterém hrajeme a složení.
V přípravě je také dostavba těchto stránek, abyste měli lepší představu jak o aktualitách, tak i o minulosti a osobnostech působících v řadách orchestru. Na velmi bohatou historii tělesa by se nemělo zapomenout a tak se Vám ji pokusíme přiblížit v toku času od jeho založení po současnost.

A abychom neotáleli, přibližme si, co nás čeká v následujících 6 měsících:

  • Hned 17. ledna vyvstává příležitost vyslechnout si tu nejznámější klasiku v podání The Brazilian Tropical Violinspro jejichž premiérové vystoupení v České republice jsme se ujali role organizátora koncertu a rozhodli se spojit obě tělesa dohromady. Minimálně pro tuto příležitost!
    Výše jmenovaný orchestr se sestává z 20 velmi mladých houslistů a houslistek, kteří měli touhu zahrát si s námi nejznámější filmové melodie. Výzvu jsme s radostí přijali a naši mladí muzikanští kolegové z daleké Brazílie budou mít tak možnost po „workshopu filmové hudby“ pod vedením našeho dirigenta Jiřího Korynty zahrát nejen svůj vlastní program, ale spojit se i PFO a společně zahrát nabitý program. Pro koncert jsme vybrali náš oblíbený sál Martinů na pražské Hudební akademii. Koncert začíná od 19 hodin.
  • A pokračujeme….venku je zima až praskají struny, vydejme se jí tedy vstříc – na sever! A nikam jinam než do jednoho z lázeňských center, Teplic. Pro vystoupení jsme zvolili nádherný sál Krušnohorského divadla. Tento architektonický klenot rozezní filmové melodie přesně 31. ledna od 19 hodin. A program bude opět hodně nabitý. Hlavním tématem budou kovbojky, muzikály a české melodie. Vinnetou, Old Shatterhand, Poklad na Stříbrném jezeře, Chicago, Cabaret, Četnické humoresky, Big Country, Poslední Mohykán a spousta dalších známých melodií.
  • Jedním ze dvou největších koncertů této sezony bude zajisté koncert Superhrdinů se kterým je spojena i Generální zkouška Superhrdinů, která mu předchází. Jak jste si možná všimli, přesídlili jsme z Dvořákovy síně Rudolfina do Společenského sálu Kongresového centra Praha, od kterého si slibujeme uvolněnější atmosféru, moderní prostředí vhodné pro tento koncert a taktéž skvělou akustiku. Hodně z Vás se táže po programu. Můžeme Vám slíbit jednoho z nejstarších superhrdinů, kterým je právě Superman a to jak ten původní, tak moderní. Nebude chybět oblíbený pavoučí muž, čili Spider-man a jejich kolega z Gotham City se zajisté také zastaví. Další potvrzené prozradíme v průběhu následujících dvou měsíců.
  • A co bude následovat po Superhrdinech? Zatím příliš prozrazovat nechceme. Pro tuto chvíli je jisté vystoupení 29.března v kině Lucerna, kde tradičně představíme několik novinek v našem repertoáru. O dva týdny později, 12.dubna nás budete moci vidět a slyšet v Měšťanské Besedě v Plzni. Do konce sezony plánujeme po Plzni ještě 2 koncerty, jeden určitě v Praze a druhý…. to ukáží následující týdny.

Věříme, že si z pestrého výběru koncertů vyberete a budeme se na Vás v roce 2015 těšit!

Váš Pražský filmový orchestr

29.12.2014
 

Comments are closed.