Opera pod Májovým nebem 2015

Opera pod Májovým nebem 2015

Nejen filmové melodie, ale i světové opery. O tom, že se dirigent PFO Jiří Korynta dokáže přizpůsobit různým žánrům svědčí nejen aktuální program koncertů, kde se objevují jazzové a swingové melodie. Nyní se naskytla další možnost. a to vystoupení s Moravskou Filharmonií Olomouc na Smetanově náměstí v Litomyšli v sobotu 16.května od 18:30 hodin.

Událost s výše zmíněným názvem „Opera pod Májovým nebem“ přináší divákům slyšet známé kusy slavných oper Bedřicha Smetany, Gioacchino Rossiniho, Jacqua Offenbacha, Giuseppe Verdiho a dalších. Na programu představení se tak objeví Prodaná Nevěsta (např. Skočná – Tanec komediantů), Lazebník Sevillský, Faust a Markétka (např. valčík z opery), Barcarola z Hoffmanových povídek, Rigoletto a mnohé další. Program uzavře velmi populární neapolskou píseň „O sole mio“. V poslední zmíněné se vám představí všichni zpěváci – Barbora Perná (soprán), Csába Kotlár (bas), Ivan Rychlo (tenor), Mgr. Leoš Krejčí, ředitel festivalu a Václava Krejčí Housková (mezzo-soprán).

Podle anotace převzaté z internetových stránek města Litomyšle přinese šestý ročník této události večer plný vycházejících pěveckých hvězd a s nimi to nejlepší z klasické hudby. Osobnostem dává festival příležitost vystoupit v srdci historické města pod širým nebem s profesionálním orchestrem za zády. Zdroj: http://www.litomysl.cz/?lang=cz&co=kalendar_akci&akce=detail&id=1423664790147

Srdečně všechny naše diváky z Litomyšle a okolí zveme na tuto akci.
Vstupné je dobrovolné.