Slet superhrdinů v Praze

….a to přesně 7. března od 19.30 hodin, kdy Společenský sál Kongresového centra Praha ovládnou jednotlivci i celé skvadry postav disponujících všelijakými schopnostmi. Všechny tyto postavy mají společnou komiksovou předlohu. ze kterých vychází filmy a zároveň velmi unikátní hudba, kterou Pražský filmový orchestr bude interpretovat.
Dirigent Jiří Korynta společeně s produkčním a dramaturgem Martinem Vinšem již od podzimu pracovali na výběru titulů pro tento unikátní koncert. Mnohé z titulů mají v českém prostředí svou premiéru.
Na koncertě se budete moci tak zaposlouchat například do suity z Batmana (1989) z pera geniálního Dannyho Elfmana, od něhož také uvedeme hlavní téma druhého dílu Spidermana. Jeho pokračovatel James Newton Howard pro Temného Rytíře sestavil skvělou suitu Harveyho Denta a bude tím pádem na koncertě také zastoupen.
Nejznámějším hrdinou těchto filmů je bezpochyby Clark Kent alias Superman. Nesmí tedy chybět úvodní fanfára Planet Krypton ani Superman March, jejichž autorem je John Williams. V moderním pokračování Superman Returns  na Williamsovu práci navázal John Ottman. My uvedeme velmi vzácnou skladbu s názvem Rough Flight. Stejný autor bude také zastoupen titulní melodií Fantastic Four.

Koncert plný velkých skladatelských jmen obohatí i mistr Alan Silvestri a to suitou z první filmové adaptace Judge Dredd. A k zástupcům modernějších děl se pak řadí Steve Jablonsky se skladbou Arrival to the Earth, charakterizující první díl série Transformers. Spolu s ním zařazujeme do programu i dílu britského skladatatele John Powella k filmu
X-Men: Last Stand
.
A vzhledem k tomu, že superhrdinové nemají jen své živé herecké podoby a my jsme chtěli mít zastoupeny i animované, zařazujeme i nezaměnitelné Incredibles!

Každý, kdo v dětství nebo v dospělosti četl komiksy – a že nás je požehnaně – by si neměl nechat toto jedinečné vystoupení ujít. Vizuální pojetí tohoto koncertu, kromě prostředí moderního sálu, doplní na dvě desítky věrných okostýmovaných postav.

Přijďte si vychutnat hudbu svých oblíbených filmů s akčními hrdiny!

Žádné takto rozsáhlé vystoupení by se neobešlo bez generální zkoušky. Vidět při práci dirigenta Jiřího Koryntu s celým orchestrem tak můžete od 17 do 18.20 hodin před samotným vystoupení. Vstupenky na ní rezervujte taktéž přes formulář výše.

Těšíme se na Vás

Váš Pražský filmový orchestr

21.2.2015
 

Comments are closed.