Koncert o ničem // NIC 2020

DATUM: 1.5.2020
ČAS: 20.00
SÁL: Sál, který neexistuje
MĚSTO: Praha, Česká republika

Vážení diváci, fanoušci našeho orchestru a filmové hudby, za 16 let existence jsme prošli mnohými krizemi – menšími či většími, ale přesto jsme své nezávislosti dostáli až do tohoto momentu, kdy na nás současná opatření těžce dopadla.

Přestože nemůžeme koncertovat, ani se scházet a zkoušet, rozhodně jsme nezačali hibernovat. Využíváme čas k vyhledávání nových titulů a k aranžování či koncertní úpravě těch skutečně vzácných. Náš orchestr žije díky Vám, divákům a návštěvníkům našich koncertů po celou výhradně ze vstupného. Díky Vám slyšíte na koncertech nejen skladby, které jste si za dosavadní historii orchestru oblíbili, tak i těch, které se daří nově objevovat. Současně ale slyšíte také hudební nástroje, zejména bicí, jež si orchestr mohl pořídit – polní bubny, tympány, zvony, drobné perkuse a další.

Naše filozofie je taková, že v podstatě vše, co utržíme, vracíme orchestru, resp. Vám skrze hudbu zpět.

S každou další sezonou se snažíme posouvat laťku a úroveň o kus výš a za celý orchestr můžeme jednoznačně říct, že od září až do začátku března se nám to dařilo oproti minulým létům mimořádně a druhé čtvrtletí letošního roku mělo být významným vrcholem před dalším postupem, leč nastala tato nucená „pauza“.

PFO, které vždy stovkám z Vás přináší po koncertu radost, se tak z nenadání nemůže rozvíjet. Smysl projektu NIC 2020 nás sympaticky oslovil a budeme vděční za částku v jakékoliv výši, která by nám usnadnila opětovný start, jakmile dostaneme možnost hrát a vidět plná hlediště!

Váš Pražský filmový orchestr