Klasika v Lucerně

Klasika v Lucerně

Vánoce jsou ještě daleko, ale již se s vámi rád podělím o první dárky. Koncerty v Lucerně pro nás byly vždy pohodou, někdy výzvou (ať už repertoárem, horkem nebo místem), ale vždy to pro nás byla pocta, protože prostor je to pěkný a hlavně – je za námi plátno. Již od začátku tam vždy za námi byly snímky či plakáty z filmů a pro mě to vždy byla pecka se na to dívat, ale hlavně pak vidět ty fotky, které nám dělá teď právě náš již dvorní fotograf Radoslav Vnenčák. Rozhodně hrát pod Nicholasem Cagem byla velká, velká pocta.

No a je čas rozbalovat první dárky. Dnes již klasikou našich vánočních koncertů je suita z The Polar Express, která je z pera dnes již legendárního skladatele Alana Silvestriho (Forrest Gump, The Avengers, Back to the Future). Orchestr se na tuto krásnou suitu vždy moc těší a věřím, že vy také.

Další klasikou posledních let je také hudba od dalšího legendárního skladatele Jamese Hornera (Titanic, Avatar) z filmu How The Grinch Stole Christmas, kde naprosto skvěle ztvárnil Grinche sám Jim Carrey. Suita z tohoto filmu je skutečně čistě „vánoční“ a plná jednoduchých melodií se špetkou swingu a navodí Vánoce skvěle, tedy pokud nám je Grinch nakonec neukradne.

Další premiérou tohoto roku bude Rey’s Theme ze Star Wars: Episode VII – The Force Awakens. Část tohoto tématu jsme již několikrát hráli v rámci skladby Jedi Steps and Finale ze stejného filmu, ale nyní budete mít možnost si toto pěkné ikonické téma poslechnout v naší premiéře právě zde. Níže si můžete poslechnout samotného Johnnyho, jak diriguje Rey’s Theme Seattle Symphony.Leave a Reply

Your email address will not be published.