Jarní část sezóny se blíží

Vážení diváci, naše zimní pauza se povážlivě zkracuje a od nových koncertů nás dělí už jen několik týdnů. My jsme od předvánočních koncertů v Praze v divadle Na Vinohradech skutečně nelenili. Ppilně pracujeme na přípravách vystoupení a zároveň na zajímavých titulech filmové hudby, kterou v našem podání uslyšíte premiérově. Pojďme si připomenout a zrekapitulovat, kde nás bude moci vidět a zejména slyšet.

Naše první zastávka bude směřovat do Bratislavy, kde 6. března vystoupíme v Divadle Aréna. Téměř po dvou letech, kdy sem opět zavítáme, přivážíme program plný oblíbených titulů. Obě poloviny programu nabídnou jak velkofilmové skladby z Pirátů z Karibiku, Indiana Jonese, Letopisů Narnie a dalších, tak i bondovky Golden Eye a Casino Royale nebo seriálového Hercula Poirota či slavnou Moulin Rouge.
Jak avizujeme v úvodu s koncerty se budou pojit zajímavé premiéry. Již v Bratislavě zazní první a bude jím Basic Instinct, konkrétně skladba Unending Story. Pro všechny fanoušky bude jistě takové složení přesně naplňovat představu o koncertu filmové hudby.

Hned o týden později bude následovat, díky impulzu z Vaší strany v podobě obrovského zájmu, repríza koncertu Star Wars & Hanse Zimmera, která zaujme své místo v Kongresovém centru Praha 12.března od 19.00. Repríza to bude plnohodnotná a zároveň hodláme udělat i drobné změny v obou částech programu. O své oblíbené tituly ale nepřijdete.
Koncertu bude tradičně předcházet i generální zkouška a na četné žádosti vybereme skladbu, kterou budeme bez zastavení interpretovat celou. Jinak samozřejmě doporučjeme toto nahlédnutí do orchestrální „kuchyně“, kdy bude dirigent Jiří Korynta dolaďovat poslední detaily.

Sezona by nebyla kompletní, kdybychom nenavštívili Plzeň a to již potřetí Měšťanskou besedu, kde se nám nejen vždy skvěle hraje, ale kde také vždy rádi nabídneme něco nového. A tak ani 20. března neopomeneme právě v Plzni premiéru hned dvou nových titulů – Eagle Eye, v českých kotlinách známý jako Oko dravce a The Good, the Bad and the Ugly, veleslavnou kovbojku sehrané dvojice režisér-skladatel Sergio Leone & Ennio Morricone.
To samozřejmě není vše. Nezapomněli jsme na žádnou ze zmíněných stálic jako jsou právě Piráti z Karibiku, ovšem tentokrát „Na konci světa“ nebo King Kong režiséra Petera Jacksona, který si k němu odskočil od trilogie Pána Prstenů. To napovídá, že ani ten nebude chybět.

Trojlístkem koncertů uzavřeme březen, ale tím to zdaleka nekončí. Hned 3. dubna se na Vás těšíme v kině Lucerna, která je již tradičně netradiční. Čím ? Tentokrát zejména tím, že na podobě programu máte velký podíl tentokrát vy, naši diváci a posluchači. Skrze veřejné, jednoduché a nezkorumpované hlasování, podobně jako například na České Slavíku, můžete svým oblíbených skladbám udělit libovolný počet hlasů. K dnešnímu dni dosahuje počet všech udělených hlasů téměř 1000. Skvěle! Upřímně, slovy Mistra Karla Gotta, jsme to opravdu nečekali.
Program se bude tedy sestávat hlavně ze skladeb, které si vybíráte, ale přeci jen jednu pevnou část míst bude. Náš 2.trombonista Ivan Zelenka, díky kterému jsme premiérovali suitu ze seriálu Zdivočelá země, si ke svým 75. narozeninám nadělil, resp. složil koncert pro trombon a orchestr s názvem Outer Space Route 75. Skladby provede v našem doprovodu solo trombonista ČF Robert Kozánek.

Květen – symbol velkých titulů a skladeb. Podobně jako stavíme do protikladu Star Wars a dílo Hanse Zimmera, i tentokrát jsme si vybrali jeden velký titul, Jurský Park a proti němu skladatele Jamese Hornera, kterému chceme tímto koncertem také vzdát poctu vzhledem k jeho tragické smrti v červnu loňského roku.
Chceme vytvořit průřez tím nejzajímavějším a nejpoutavějším a vzhledem k tomu, že jeho díla interpretujeme méně než ostatní skladatele, věnujeme mu podstatnou část koncertu, čili více než polovinu. Program budeme teprve zveřejňovat, ale je takřka jisté, že na koncertě zazní skladby jako je Titanic či Braveheart, Avatar, Apollo 13 a další. Koncert by neměl vynechat žádný opravdový fanoušek filmů.

Věrni zásadě „To nejlepší na konec!“ máme jednu velmi potěšující zprávu pro všechny, ale hlavně moravské fanoušky – jedeme do Brna!
Ano, neodolali jsme a rozhodli se po více než dvouleté odmlce vrátit se opět do Besedního domu, kde 11. června koncertem zrekapitulujeme ty nejvýznamnější novinky, které jsme Vám přinesli během roku 2014 a 2015! A že jich není málo.

Výživné resumé následujících několika měsíců je u konce, i když všechno to vlastně teprve začne. Věříme, že si k nám najdete cestu ať už v Praze, Plzni, Bratislavě anebo v Brně a užijete si  jedinečnou atmosféru koncertů PFO, které má stále, co nabídnout.

Děkujeme a budeme se těšit!

23.1.2016
 

Comments are closed.