Památka a dílo Jamese Hornera

Vážení fanoušci filmu a filmové hudby,
velmi pravděpodobně Vás neminula zpráva z minulého týdne. Světem filmu a zejména pak hudby stříbrného plátna otřásla tragická smrt skladatele z největších Jamese Hornera, autora hudby pro velká filmová díla. Mezi ta nejvýznamější patří Titanic, Avatar, Statečné srdce, Apollo 13, Vetřelci, Trója a mnohé další se ve svých 61 letech minulé pondělí zřítil v dvoumístném letadle v okrese Ventura County ve státě Kalifornie, potvrdil to magazín Variety, zdroj.
James Horner se věnoval filmové hudbě přes 30 let a ze skladeb čiší všemi směry energie, která potvrzuje jeho briskní nezaměnitelný rukopis.
První jmenovaný Titanic byl oceněn dvěma Zlatými glóby a třemi oceněnními Grammy za titulní skladbu a hudbu a zároveň jeho další díla byla nominována na celkem 8 Oscarů.
Pramen s jeho úmrtím vyprchal, nicméně jeho hudba bude žít dál a i my nadále budeme přinášet nezapomenutelné tklivé i dramatické melodie a harmonie. V repertoáru orchestru tvoří jeho hudba nezanedbatelný oddíl. Dodnes vzpomínáme na koncert v Rudolfinu před dvěma lety z velké části věnovanému právě Vetřelcům.
Dílo Jamese Hornera opět zařadíme do koncertního programu. 13. prosince se můžete v Redutě Olomouc těšit mimo jiné například na zmiňovanou Tróju.

29.6.2015
 

Comments are closed.