12. sezóna PFO se blíží!

Titulek napovídající, že PFO nezahálí ani měsíc po fantastickém koncertě v Kongresovém Centru Praha, které se díky Vaší přízni podařilo naplnit o více než 30 míst nad plnou kapacitou. Byli jsme ohromeni atmosférou, kterou jste nám vytvořili. Těší nás, že k nám stále doléhají pozitivní ohlasy. Pracujeme s ohledem na vývoj orchestru neustále na programových perlách a chceme Vám i nadále přinášet tu nejvzácnější filmovou hudbu. Chceme i nadále držet krok s trendy, které v aktuálních snímcích zaznívají a samozřejmě neopomínáme ani fantastické evergreeny, které se neodmyslitelně zapsaly do dějin filmu. Připomeňme namátkou suity z Vinnetoua, z Batmana, z Matrixu, Pána Prstenů a dalších mnoha velkých děl.

 

Od našeho záměru se neodchýlíme ani v sezoně následující, v pořadí již 12.
A současně s těmito záměry přinášíme příjemné novinky.
Jednou z prvních je ta, že tradiční otevírání sezony nebude tentokrát v kině Lucerna, ale 10. října v Městském Tylovo Divadle v Kutné Hoře. Už na tomto vystoupení nás čeká nejen nabitý program, ale i novinky jako například skladba Where Is Your Heart, čili titulní skladba Moulin Rouge. Dále nabídneme například francouzskou filmovou perlu v hlavní roli s Luis de Funézem, Četník se žení. Samozřejmě nabídneme i další zajímavé kusy, které jsme delší dobu nehráli. Určitě potěšíme například titulní skladbou Mission: Impossible a několika tituly české hudební provenience, mezi které patří např. „Jáchyme, hoď ho do stroje!“ nebo „Jak dostat tatínka do polepšovny“ či „Nemocnice na kraji města“. Programové hity jako Casino Royale nebo Goldeneye nesmějí chybět. Kutnohorské divadlo bude pro nás premiérovým prostředím, ovšem věříme, že se si publikum opět přijde na své.

Lucernou sice v nové sezoně zprvu nezačneme, ale hned v zápětí se do ní vrátíme a to 18. října od 19.30. Koncert se opět ponese v duchu novinek a také skladeb, které delší dobu ležely v archivu a nedostávalo se na ně. Těšit se můžete nejen na zmiňované bondovky, ke kterým přibyl poměrně čerstvě i Thunderball a v pořadí jsou další. Opět si připomeneme také muzikály Chicago a Cabaret a nenecháme spát ani populární Cartoon Collection. Velký ohlas u Vás zaznamenal detektiv Peter Gunn, resp. jeho světoznámá melodie, skýtající prostor pro kytarové, trombonové, trumpetové a další solisty. Kdo byl svědkem v Lucerně nebo v Plzni, ví, že je na co se těšit. A opět budete moci vyzkoušet i klavírní umění rekordmana Radima Linharta a hodinu před koncertem vybírat z jeho menu čítající přes 3500 skladeb snad všech hudebních žánrů.

S postupujícím podzimem pak přijde čas na vrcholné vystoupení 1.poloviny sezony opět ve Společenském sále Kongresové centra Praha na které si, věříme, spousta našich fanoušků zvykla a které i nám přijde jako místo hodné takové události. Koncert 7.listopadu, jak jistě mnozí víte, bude zasvěcen zejména Hvězdným válkám a skladateli Hansi Zimmerovi, o jehož hudbu máte také velký zájem. Na tomto koncertě hodláme představit nejen výběr našeho repertoáru z této legendární ságy, ale ani nevylučujeme zařazení nových kusů zejména ze čtvrté a šesté epizody. A část koncertu zasvěcená Hansi Zimmerovi, který se svým rozsahem nedá obsáhnout možná ani ze čtvrtiny, nabídne díla jako je například Inception, Pearl Harbor nebo Gladiátor a další, která postupně prozradíme a věříme, že některá z nich budou pro Vás překvapením.

 

I přesto, že Vánoce jsou opravdu daleko, máme Vám mnoho, co nabídnout již teď. V měsíci prosinci máme koncertní vrcholy hned dva. Prvním, takřka mikulášským koncertem, bude vystoupení 6.prosince od 18.30 v Divadle Na Vinohradech. Koncert věnujeme zejména dětem a jejich rodičům. Těm nejmenším představíme jejich oblíbeného kouzelnického hrdinu Harryho Pottera. Ti starší jistě rádi zavzpomínají na herce Tomáše Holého, který ztvárnil nezbedného Vaška v trilogii „Pod Jezevčí skálou – Za trnkovým keřem – Na pytlácké stezce. Za účasti autora, pana Luboše Sluky, představíme výběr hudby z těchto nezapomenutelných filmů. V předvánoční tématice se ponesou i další skladby jako například White Christmas či Polar Express.

A druhým milníkem bude opět premiérové působiště a to 13.prosince od 19 hodin v Redutě Olomouc. V sídle Moravské Filharmonie, kam se velmi těšíme, nabídneme publiku opravdu pestrý program. Počínaje medley Howarda Shorea pro Pána Prstenů: Společenstvo Prstenu, kterým bychom částečně moravskému publiku chtěli vynahradit prozatímní soustředění velkého koncertu Pána Prstenů pouze do Prahy. Na vlnách houpavých smyčců se připlují jak Čelisti, tak Piráti z Karibiku a zároveň poodhalíme tajemství Tróje v podání Jamese Hornera. A protože v dobu koncertu už bude premiéra sedmého dílu Star Wars klepat na dveře, zařazujeme Throne Room a Imperial March.

Zběžný výčet napovídá, že se toho na koncertech PFO bude v příští sezoně dít opravdu hodně. Věříme, že i vy si z pestré palety skladeb vyberete a vychutnáte si nezaměnitelnou atmosféru koncertu filmové hudby. Budeme se těšit.

Váš Pražský filmový orchestr

8.6.2015
 

Comments are closed.